Sypialnia w stylu skandynawskim- jak taką urządzić?

Styl skandynawski stanowi obecnie niebanalną inspirację dla wielu osób, które są właśnie na etapie urządzania wnętrz we własnych mieszkaniach. Nic w tym dziwnego- przede wszystkim urzeka on swoją prostotą, wielością nawiązań do natury, praktycyzmem i funkcjonalnością. Dodatkowo, zachwyca przytulnym charakterem wnętrz, a także tym, że są one jasne i naprawdę dobrze doświetlone. W stylu skandynawskim tworzymy przestrzeń ciepłą, w której jest miejsce na pasje, w której dobrze się wypoczywa i miło spędza czas. Do takiej przestrzeni jak najbardziej można też wprowadzić meble w stylu skandynawskim, które będą wykonane z litego drewna- trudno o bardziej ekologiczny i ponadczasowy materiał. Jakie powinny być meble idealne do takiego właśnie wnętrza?

Drewno we wnętrzach skandynawskich- w jaki sposób można je wprowadzić?

Często spotykaną aranżacją wnętrza w stylu skandynawskim jest połączenie bieli z naturalną, ciepłą kolorystyką naturalnego drewna. Jest to sprawdzony sposób zarówno na wnętrza większe, jak i na te o małym metrażu, które chcemy optycznie powiększyć. W takim połączeniu doskonale sprawdzają się meble w kolorze brzozy, jesionu, sosny czy dębu. We wnętrzach skandynawskich można wprowadzić drewniane elementy dekoracyjne na kilka różnych sposobów. Jako drewniana podłoga, meble w stylu skandynawskim, drewniane dekoracje ścienne (np. lamele) bądź też liczne akcesoria takie jak kwietniki czy drewniane donice.

Jakie meble sprawdzą się w takim wnętrzu?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że wnętrze w stylu skandynawskim charakteryzuje się prostą i minimalistyczną formą. Wybierając więc drewniane meble- skupmy się na meblach systemowych, które mają proste fronty bez żadnych dodatkowych rzeźbień czy linii giętych. Prostota i minimalizm dotyczy także uchwytów meblowych, które również powinny być stonowane. W niektórych kolekcjach mebli możemy się nawet spotkać z tym, że meble w ogóle nie mają uchwytów, a jedynie specjalnie wyprofilowane listwy, które umożliwiają otwieranie drzwiczek i wysuwanie szuflad.

Wnętrze w stylu skandynawskim- jaka szafa będzie odpowiednia do sypialni?

Urządzając sypialnię w stylu skandynawskim zazwyczaj sporo czasu poświęcamy na wybór odpowiedniej garderoby. Oprócz tego, że powinna ona stylem pasować do wnętrza, dobrze, aby była też pakowna.

– W mniejszych sypialniach doskonale sprawdzi się duża szafa z drzwiami przesuwnymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy miejsce, które w przeciwnym wypadku byłoby potrzebne do otwarcia klasycznych drzwi dwuskrzydłowych.

– Bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest wybór szafy, która będzie posiadała liczne przeszklenia na froncie. W praktyce, taka ilość luster optycznie powiększy przestrzeń, nawet jeśli sypialnia jest niewielkich rozmiarów. Lustra mają też tę funkcję praktyczną, że ułatwią nam codzienne przygotowywanie się do wyjścia.