Osocze bogatopłytkowe w karboksyterapii włosów

Marzy Ci się bujna czupryna, której będą zazdrościć Ci wszyscy ludzie? Chciałbyś, aby piękna fryzura była Twoją wizytówką i by każdy ją podziwiał? Przedstawiamy Ci jeden z najbardziej skutecznych zabiegów, jakie przeprowadza się na włosy. Mowa o terapii, której kluczowym składnikiem jest osocze bogatopłytkowe.

Wspaniałe działanie osocza bogatopłytkowego

Piękne, zdrowe oraz lśniące włosy i skóra są pożądane przez każdego człowieka. Na zły wygląd Twojej fryzury i cery, wpływ ma wiele przeróżnych czynników. Jeśli niewłaściwie się odżywiasz – Twoje włosy nie będą w dobrej kondycji. Wpływ na ich zły stan ma także starzenie się organizmu czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Za ich sprawą włosy robią się przesuszone i zaczynają wypadać. Terapia z użyciem osocza bogatopłytkowego to zabieg, w którym pod skórę głowy wstrzykuje się właśnie ten rodzaj naturalnie występującej w organizmie człowieka substancji. Jest on czystym czynnikiem medycznym, który daje ogromną skuteczność i bezpieczeństwo tej metody. Terapia osoczem bogatopłytkowym dobra jest nie tylko na włosy, ale przede wszystkim na skórę. Idealnie sprawdzi się w poprawie wyglądu każdej części ciała. Dzięki niej można częściowo zredukować cellulit, rozstępy, cienie oraz obrzęki pod oczami, widoczność zmarszczek, a także poprawić elastyczność skóry. Wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe zwiększa ukrwienie okolicy poddanej zabiegowi, wytwarza mikrokrążenie, dzięki czemu skóra zyskuje lepsze odżywienie, zostaje pobudzona i wytwarza kolagen. Terapia osoczem bogatopłytkowym idealnie powstrzymuje wypadanie włosów. Metoda ta znana jest od lat i od zawsze uznawana była za bardzo skuteczną. Cienka igła pomaga wstrzyknąć osocze do wnętrza. Dzięki temu wytwarzają się nowe naczynia krwionośne, a metabolizm zostaje pobudzony. Mieszki i cebulki włosowe zostają odżywione i pobudzone do wzrostu na skutek czego wypadanie włosów, zostaje zahamowane i pojawiają się nowe baby hair.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Terapia osoczem bogatopłytkowym to mało inwazyjna i w pełni bezpieczna metoda. Wykonywana jest przez dermatologa za pomocą specjalistycznych urządzeń medycznych. Zabieg ten wskazany jest u osób, które zmagają się z różnymi rodzajami łysienia lub jeśli chcemy, aby nasze włosy rosły szybciej. Może on być samodzielny albo połączony z innymi zabiegami. Doskonałe efekty daje połączenie terapii osoczem bogatopłytkowym z mezoterapią igłową lub karboksyterapią. Wypadanie włosów zostaje jeszcze bardziej zahamowane, a wzrost nowych znacznie pobudzony. Metoda ta daje naturalny efekt i pomaga zapobiec utracie włosów. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego jest ciężka niewydolność nerek, płuc i serca, zaburzenia w krzepnięciu krwi, choroby nowotworowe, ciąża i karmienie piersią, niewyrównana cukrzyca oraz epilepsja. Zabieg nie powinien być wykonywany, jeśli mamy opryszczkę lub półpaśca albo jeśli nasz stan ogólny zdrowia jest zły. Nadmiar wstrzykniętego gazu usuwany jest z organizmu przez płuca oraz nerki. Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe polecamy osobom, które chciałyby zagęścić swoją czuprynę i przestać wstydzić się o zły stan cery. Nie musisz bać się o jego niepowodzenie i bezpieczeństwo podczas jego wykonywania.