Rozgrzewka indywidualna i grupowa

Na dobry początek: rozgrzewka

Nie ważne jaki sport uprawiamy, czy jest to bieganie, judo czy akrobatyka zanim przejdziemy do właściwej aktywności fizycznej, należy rozpocząć od solidnej rozgrzewki. Prawidłowe rozgrzanie ciała zabezpiecza nas przed kontuzjami, ułatwia wykonywanie danego sportu oraz zabezpiecza przed zakwasami następnego dnia. W zależności od tego czy uprawiamy sport indywidualny, czy grupowy rozgrzewkę również można przeprowadzić soli lub z partnerem.

Rozgrzewka indywidualna

To zestaw ćwiczeń rozciągających i rozgrzewających, zaczynamy od rozgrzania szyi poprzez okrężne ruchy głową, następnie takie ruchy wykonujemy biodrami, kolanami oraz tułowiem. Następnie wykonujemy serię przysiadów i skłonów by na koniec przejść to ćwiczeń rozciągających, takich jak przyciąganie stopy do pośladków, kolan do klatki piersiowej czy wymachów nogami wprzód i w tył.

Rozgrzewka grupowa

Może być wykonywana przez całą grupę, warto wówczas przypomnieć sobie czasy szkolnych wuefów, wszyscy uczestnicy wykonują te same ćwiczenia stojąc w okręgu, może też przybrać formę ćwiczeń z partnerem.