Dbasz o swoje zdrowie?

Kornelia (37 lat): naturalnie, że dbam o swoje zdrowie. Przede wszystkim dlatego, że chcę wyglądać pięknie i podobać się innymi. Staram się, więc uprawiać różnego rodzaju sporty, ćwiczę regularnie. Dbam także o swoją dietę. Jem dużo warzyw i owoców, piję też dużo wody. Dba także o zdrowie i nawilżenie mojej skóry. Nie wychodzę na słońce bez kremu z filtrem UV, który chroni przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi.

 

Jerzy (67 lat): w moim wieku trzeba szczególnie dbać o zdrowie. W tym czasie wzrasta ryzyko zawałów i udarów, dlatego pilnuję bardzo mojej cholesterolu. W moim przypadku największym problemem okazał się słuch. Mam przytępiony słuch, oczywiście leczę się w tym kierunku. Przede wszystkim zażywam lekarstwa przepisane mi przez lekarza. Chodzę także regularnie na badania. Staram się robić wszystko, aby jak najdłużej nie musieć korzystać z aparatu słuchowego. Z tego miejsca powiem też młodszym ode mnie, aby z rozwagą używali słuchawek, bo stopniowa utrata słuchu to prawdziwa tragedia, wiem to z własnego doświadczenia.

 

Mirosława (45 lat): w moim przypadku dbałość o zdrowie to przede wszystkim regularne badania. Jestem już w wieku, gdzie cytologia i mammografia to obowiązek. Dlatego też regularnie poddaje się tym badaniom. Wiem jak dużym problemem jest rak piersi czy rak szyjki macicy. Moja ciocia się z nim borykała – to okropna sprawa, ale wcześnie wykryta może być skutecznie leczona. Jestem w grupie podwyższonego ryzyka, ponieważ miałam w rodzinie przypadki nowotworów, dlatego profilaktyka to dla mnie najważniejsza rzecz w dbałości o zdrowie.

 

Walentyna (30 lat): mam wymagającą pracę, w zasadzie nie mogą sobie pozwolić na chorobowe. Każda dłuższa przerwa powołuje taki natłok obowiązków po powrocie, że nie wyobrażam sobie chorowania. Z tego też względu bardzo dbam o swoje zdrowie. Przede wszystkim staram się zapewnić sobie odporność na choroby, co osiągam jedząc suplementy na wzmocnienie organizmu. Gdy przychodzi okres grypy i przeziębień zawsze regularnie poddaje się szczepieniu, żeby wyeliminować jakąkolwiek możliwość zachorowania.

fot: https://superflavon.eu/pl/mega-flavon.html

 

Konrad (25 lat): w zasadzie rzadko choruję, więc nie muszę podejmować jakiś specjalnych działań prozdrowotnych. Staram się dbać o swoje zdrowie w zwykłym codziennym życiu. Nie mam nałogów, unikam nadmiaru alkoholu i czekolady. Kawy nie piję wcale. Natomiast dużo biegam i pływam. Według mnie zdrowa dieta i aktywność fizyczna to najlepszy  sposób na dbanie o swoje zdrowie. Taką wyznaję zasadę i jej mocno się trzymam.