Jaki taniec spala najwięcej kalorii? Kurs tańca idealny na trening.

Gdy chcemy schudnąć, to najczęściej do głowy przychodzi nam taka aktywność fizyczna jak bieganie, fitness albo siłownia. Często zmuszamy się do pewnych czynności po to, aby cieszyć się pożądaną sylwetką. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że o wiele lepsze efekty osiągną, jeśli będą uprawiać aktywność, która będzie ich po prostu cieszyć. Bardzo często pomocny okazuje się kurs tańca. Jeśli tylko lubisz tańczyć i chcesz być w formie, to jest to opcja zdecydowanie dla Ciebie.

Zalety treningu tanecznego

Robisz to, co kochasz. Możesz zdecydować się na styl tańca, który najlepiej do Ciebie pasuje. Weź pod uwagę muzykę, do której tańczy się dany styl. To ona często nakręca do działania i sprawia, że zajęcia zdają się kończyć zbyt szybko. Ponadto taniec zdecydowanie poprawia naszą samoocenę. Uczymy się kroków i ruchów, dzięki którym możemy poczuć się bardziej męsko lub kobieco. Poprawia się nasza koordynacja ruchowa. Utrzymujemy odpowiednią dla naszego kręgosłupa sylwetkę, co sprawia, że czujemy się również pewni siebie.

 

Ponadto, warto zaznaczyć, że skoro czas na kursie tańca leci bardzo szybko, to nie odczuwamy szczególnego zmęczenia. Ćwiczymy nasze mięśnie i chudniemy, ale nie czujemy, że trening jest zbyt ciężki dla nas. Dlatego tak popularny jest również kurs tańca dla seniorów. Warto pamiętać, że o sylwetkę najlepiej jest dbać w każdym wieku. 

 

Jaki taniec spala najwięcej kalorii?

Co ważne, gdy decydujemy się na konkretny kurs tańca, to powinniśmy zwrócić uwagę na jego charakterystyczne cechy. Od nich zależy, ile spalimy kalorii podczas jednego treningu. Jeśli stawiamy na porządne odchudzanie i jesteśmy w sile wieku, to powinniśmy poszukać kursu tańca, który jest żywiołowy, szybki i… po prostu energetyzujący. Dla osób w podeszłym wieku zaleca się nieco spokojniejsze style tańca. Te również wpłyną na poprawę sylwetki, ale będzie to trwało dłużej. Warto przyjrzeć się wobec tego tańcom, które pomogą spalić nam jak największą liczbę kalorii.

 

  1. Dancehall – jeśli jesteś fanem reggae albo po prostu lubisz ten styl muzyczny, to jest to dodatkowy powód, aby zapisać się na ten kurs tańca. Dancehall pochodzi z Jamajki i jest wyjątkowo żywiołowym tańcem, który wymaga naprawdę dobrej kondycji. Oczywiście początkujący mają fory. Z czasem jednak (szczególnie jeśli jesteś fanem reggae) sam narzucisz sobie coraz szybsze tempo. Poza tym, na początku ruchy osób tańczących nie będą tak precyzyjne. Dancehall wymaga tego, aby większość czasu tańczyć na ugiętych nogach. Wpływa to na wzmocnienie mięśni nóg oraz pośladków.

 

  1. Salsa – ten energiczny taniec na pewno pozwoli spalić Ci sporą ilość kalorii. Jeśli dodatkowo lubimy klimaty latynoamerykańskie, to jest to opcja wręcz idealna dla nas. Jeśli zależy nam na skupieniu się tylko i wyłącznie na sobie, to najlepiej zapisać się na kurs tańca solo. Co ważne, taniec ten nie jest specjalnie trudny. Bez obaw możemy więc zacząć naszą przygodę z nim.

 

  1. Izolacje – jeśli naprawdę zależy wam na porządnym treningu tanecznym, to nie możecie zapomnieć o wzięciu pod uwagę izolacji. Samym celem tego kursu tańca jest właśnie wzmocnienie pewnych partii mięśni, zwiększenie świadomości własnego ciała oraz ruchów. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko lepiej tańczyć każdy styl tańca, ale i spalimy sporą ilość kalorii.