Dieta dla aktywnych fizycznie

Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna jest niezwykle korzystna dla zdrowia. Już nawet jedna godzina ruchu tygodniowo, jest w stanie sprawić, że czujemy się lepiej, a im więcej się ruszamy, tym większy jest z tego pożytek dla naszego zdrowia.  Przeprowadzono nawet na ten temat wiele badań, które dowiodły, że regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na wiele różnych aspektów życia; zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, zapobiega otyłości, a nawet chroni przed depresją i zaburzeniami pamięci. Należy jednak pamiętać, że różnego rodzaju ćwiczenia będą prawidłowo odgrywały swoją rolę dopiero w połączeniu ze zbilansowaną dietą, która będzie dostarczać nam wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich ilościach, co jest konieczne do uprawiania sportu.

Zespół dietetyków z „Projekt zdrowie” doskonale wie o tym, że same treningi (bez diety), to dopiero pół sukcesu. Dlatego pomagają oni zarówno sportowcom zawodowym, jak i amatorom, dojść do obranych przez nich celów, zapewniając im racjonalne żywienie na co dzień. Właśnie z myślą o nich, kadra dietetyczna „Projekt zdrowie”, dołączyła do swoich usług ofertę zatytułowaną „Dla aktywnych”. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają być może zbyt dużo czasu, by po treningach zajmować się jeszcze dość trudnym zajęciem, jakim jest komponowanie planów żywieniowych. Korzystając z tej oferty, mamy więc zagwarantowaną bezpieczną i zdrową dietę, a co za tym idzie- lepsze wyniki sportowe.

Czym zajmuje się dietetyk sportowy?

Podczas swojej pracy, wykwalifikowany dietetyk sportowy, zwraca uwagę na wiele spraw zanim poda swojemu pacjentowi skończony plan żywieniowy. Dlatego należy pamiętać, by nie sięgać po różnego rodzaju jadłospisy, które nie są przeznaczone konkretnie dla nas. Specyfika danej dyscypliny sportowej, intensywność treningów i ich częstotliwość, płeć pacjenta, wiek oraz przebyte choroby- wszystko wtedy jest ważne, by skomponowana dieta nie wywarła negatywnego wpływu na zdrowie pacjenta, tylko spełniała swoje funkcje tj. dostarczanie energii mięśniom do wysiłku i budulca do regeneracji włókien mięśniowych po treningu. 

Udając się do dietetyka, mamy okazję otrzymać pomoc nie tylko w postaci stworzenia codziennego menu, ale również cennych rad dla osób lubiących ruch. W rozmowach z pacjentami, szczególnie dużą wagę dietetycy przykładają do odpowiedniego dostarczania witamin i minerałów do organizmu. Jest to szczególnie ważne w diecie sportowca, ponieważ niedobory tych składników mogą wpłynąć niekorzystnie na jego wydajność. Niedobór witaminy D niesie za sobą osłabienie siły mięśni, witaminy C- spadek odporności, żelaza- niedotlenienie tkanek, a wapnia- łamliwość kości itd.…

Zatem jeśli uprawiamy sport i zależy nam na naszym zdrowiu, to warto skorzystać z pomocy specjalisty. Mamy wtedy pewność, że pomoc ta będzie na najwyższym poziomie, w przeciwieństwie do diet czy informacji na temat żywienia znalezionych w internecie. Poza tym, zaproponowane przez dietetyka z „Projekt zdrowiehttps://projektzdrowie.info/diety/dieta-dla-aktywnych/ posiłki, nie będą na pewno monotonną męczarnią, lecz czystą przyjemnością przed i po wysiłku fizycznym.