Ścieżki rowerowe dla początkujących

Rozpoczynając przygodę z rowerem nie warto porywać się od razu na trudne i górzyste trasy rowerowe. Początkujący kolarze powinni wybierać raczej łagodne, turystyczne trasy, dzięki temu z jednej strony mogą oni przekonać się o swoich możliwościach, słabościach i silnych stronach. Dodatkowo rowerzysta, który dopiero rozpoczyna przygodę z rowerem na takiej trasie może sprawdzić swój sprzęt i przekonać się czy jest on dostosowany do potrzeb i umiejętności kolarza. Trasy dla początkujących to często jednocześnie trasy dla rodzin z dziećmi, nie ma na nich stromych podjazdów, a ich długość powinna być tak dobrana, by przejechać trasę w określonym czasie, a następnego dnia nie borykać się ze zmęczeniem odbierającym chęć do jakichkolwiek aktywności. Trasy dla początkujących to także doskonały wybór na początek sezonu, nawet dla zaawansowanych rowerzystów, po zimie czy dłuższej przerwie takie trasy są bardzo dobre by wrócić do formy. W Polsce można znaleźć wiele tras przygotowanych dla rowerzystów, jedne znajdują się w obrębie miast, inne biegną wokół miejscowości turystycznych, oto przykłady kilku tras, które są doskonałym wyborem na urlop spędzony na rowerze.

Trasa: Przemyśl – Zalesie – Przemyśl

Trasa biegnie w dużej części przez las, gdzie droga jest równa i nie ma stromych podjazdów, a dodatkowo nadkładając nieco drogi można zwiedzić fortyfikacje twierdzy Przemyśl. Przejazd tą trasą w spokojnym tempie zajmuje około 2,5h.

Trasa: Zakopane – Kościelisko – Dolina Chochołowska

To doskonała propozycja dla rowerzystów planujących wypoczynek w Tatrach, trasa bardzo dobra dla początkujących i rodzin z dziećmi, w dużej mierze biegnie ona szlakami dla pieszych. Trasa ma zaledwie 20 kilometrów i pozwala podziwiać piękno polskich gór.

Trasa: Ciekoty – Masłów

To trasa położona w Górach Świętokrzyskich, w większości wiedzie drogami asfaltowymi, ale niekiedy również polnymi, wspaniała krajobrazowo, ma długość 15 km i dwa łagodne podjazdy, gdzie różnica poziomów to zaledwie 40 m.