Sporty dla każdego!

Myślisz, że sport to dla Ciebie zbyt duże wyzwanie? Jesteś zbyt ociężały, za stary, nie masz kondycji i łapiesz zadyszkę po kilku sekundach? Wszystko to może się zmienić, wystarczy odnaleźć sport, który najbardziej odpowiada Twojej osobowości, stylowi życia i upodobaniom. Oto kilka najpopularniejszych propozycji:

Bieganie – idealne rozwiązanie dla większości z nas, nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów, bowiem nie wymaga sprzętu czy karnetów na wejścia. Stój do biegania powinien być po prostu wygodny i konieczne będą buty sportowe (w szpilkach trudno się biega). Bieganie tak naprawdę wymaga jedynie samozaparcia, motywacji oraz odrobiny wiedzy teoretycznej, na temat odpowiedniej postawy ciała, oddychania oraz formy jaką powinny przybrać treningi. Wszystko to i jeszcze więcej można znaleźć na stronie – staszewscy.

Kolarstwo – na początku jest to najdroższy ze sportów, które dziś wymieniamy, ponieważ wymaga zakupu roweru. Już na początku warto się zastanowić jaki typ kolarstwa chcemy uprawiać. Jeśli mamy zamiar w weekendy wyruszać na rowerowe trasy wystarczą nam zwykłe rowery z kilkoma przerzutkami, jednak jeśli myślimy o amatorskim, ale wyczynowym kolarstwie potrzebny będzie dużo lepszy sprzęt. Niezależnie jednak od tego, czy chcemy jeździć bardziej rekreacyjnie czy bardziej sportowo, to i tak zakup roweru to będzie największy wydatek, jaki poniesiemy decydując się na kolarstwo. Trasy rowerowe są dostępne za darmo dla wszystkich, jedyny dodatkowy koszt to konserwacja roweru na zimę i ewentualne naprawy.

Siłownia lub fitness

To sporty, które nie wymagają dużych wydatków na początku, wystarczy strój sportowy i odpowiednie buty, ale wymagają one regularnych comiesięcznych opłat, bowiem konieczne jest wykupienie karnetu na siłownie, czy określonej liczby zajęć fitness w miesiącu. Może to być szczególnie motywujące dla osób, które właśnie z motywacją mają największy problem, w wielu przypadkach działa to bowiem na zasadzie „skoro zapłaciłem za zajęcia to na nie pójdę”.