Klub Fitness – jaki trening wybrać?

Wybór metod treningowych

Kluby fitness i siłownie powstają w całej Polsce. Już nawet w bardzo małych gminach spotkamy się z mniej lub bardziej profesjonalną siłownią. Ba, kiedyś kluby fitness kojarzyły się głównie z salami do ćwiczeń grupowych, salami z maszynami i ciężarami. Teraz to wspaniale wyposażone ośrodki, nieraz wyposażone w sauny, gabinety masażystów czy  groty solne, gdzie można udać się na haloterapię. Jednak infrastruktura to nie wszystko. Jak w takim razie dobrać odpowiednie ćwiczenia? Czy ma być to trening personalny czy może grupowy? Na to ciężkie pytanie postaram się dzisiaj odpowiedzieć i zaproponować pewne rozwiązania. Zapraszam do lektury!

Klub fitness i siłownia – trening personalny

Trening personalny jest zdecydowanie najdroższym sposobem na dojście do optymalnej formy. Dlaczego? Specjalnie wyszkoleni trenerzy wykorzystują swój czas tylko dla jednej osoby. Co więcej, wiąże się to z rozpisaniem całego programu treningowego a nawet diety. Godzina ćwiczeń z trenerem kosztuje średnio około 90 złotych za godzinę. Oczywiście warto na początku wybrać taką opcję ze względu na pewność, że specjalista nauczy nas odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń i uczy świadomości własnego ciała. Dzięki takiemu przygotowaniu w późniejszym okresie możemy ćwiczyć samodzielnie. Jak obniżyć cenę indywidualnych treningów? Zwykle dostępne są pakiety, które obniżają średnią cenę za godzinę. Szukajcie także grouponów!

Trening grupowy 

Dla kogo jest trening grupowy? Na pewno dla tych, którzy niższym kosztem chcieliby utrzymywać formę fizyczną – ba, kto powiedział, że w ogóle trzeba płacić! Przecież można zdecydować się na wspólny jogging czy jogę. Grupowa aktywność fizyczna to idealne rozwiązanie dla osób bardziej leniwych. Bardzo często sesje treningowe są o tej samej porze w te same dni, co zmusza nas do regularnego ćwiczenia. Co więcej, to okazja na podreperowanie towarzyskich relacji i wspólnego motywowania się z przyjacielem czy partnerem. Atmosfera jest przeważnie luźna i nawet przy braku kumpla przy boku mamy z kim porozmawiać i pożartować. Interpersonalność w treningu docenili zawodowcy, którzy dzięki wewnętrznej rywalizacji w ekipach czy reprezentacji osiągają coraz to lepsze wyniki sportowe. Współzawodnictwo gwarantuje większa motywację do zmian, dlatego dobierzcie partnerów treningowych rozważnie!

Zumba

Przy okazji chciałbym Wam przedstawić wyjątkowy typ ćwiczeń grupowych. Na pewno każdy z Was słyszał o tej metodzie treningowej, bo właściwie każdy klub fitness ma Zumbę w swojej ofercie. Dlaczego jest tak popularna? Zumba to taneczny program fitness, na który składa się taniec i elementy aerobiku. Choreografia to prawdziwy miks tańców dyskotekowych. Jednak oprócz typowego tańca na uczestników czekają liczne przysiady i pchnięcia. To niezwykłe połączenie ćwiczeń i tańca na zawsze zmieniła sposób patrzenia na fitness. Dzięki uwolnionym w tańcu endorfinom

i niezliczonych możliwości doboru ćwiczeń Zumba pozostaje jednym z najbardziej uwielbianych typów aktywności fizycznej na świecie! Gdzie spróbować swoich sił? My proponujemy Vitality Boutique, klub fitness premium: http://www.vitalityboutique.pl/?s=fitness .